• (063) 532 78 78
  • (096) 002 78 78
  • www.prof123.com.ua


Ліквідація фірм ТОВ

Товариство з обмеженою відповідальністю (скорочено - ТОВ) - це підприємство, засноване одним або кількома особами. Це можуть бути як юридичні, так і фізичні особи.

Особливість таких компаній - пайова участь співвласників. За дії ТОВ несе відповідальність керівник, і важливо відзначити, що учасники ТОВ не відповідають за виконання фінансових чи інших зобов'язань перед своїми співробітниками і не несуть відповідальності перед банками по кредитах.

Засновники компанії проводять наради, на яких обговорюють поточні питання та проблеми і можуть прийняти рішення щодо ліквідації ТОВ.

Ліквідація підприємства ТОВ - це припинення діяльності підприємства. Причини для цього різні: економічні проблеми, можливі розбіжності між засновниками, порушення або штрафи, рішення суду, особиста ініціатива власників підприємства. До ліквідації підприємства слід ставитися як до способу оптимізації витрат, а іноді, і запобігання ризиків, пов'язаних з імовірністю відкриття кримінального провадження щодо топ-менеджменту компанії. При складній ситуації на підприємстві рішення про ліквідацію ТОВ може бути єдиним правильним і дозволяє врятувати хоча б частину активів, інвестованих у розвиток компанії раніше.

Ліквідувати ТОВ складніше, ніж зареєструвати. Звернення з цього питання до фахівців - небезпідставне. Якісна юридична консультація та юридична підтримка - це запорука успіху при ліквідації підприємства.

В Україні ліквідація ТОВ визначається чинним законом України «Про реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців». Добровільна або примусова ліквідація має свої нюанси, про які потрібно знати, починаючи даний процес, який структурований і має чіткий алгоритм дій. Правильний спосіб ліквідації того чи іншого підприємства зможе визначити лише професіонал, попередньо вивчивши потрібну документацію.

Важливо, що ліквідація ТОВ може бути визнана лише тоді, коли буде внесено запис до державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців.